نوشته‌ها

اعتراض بدون خشونت یعنی عدم همراهی با ظالم
در صورت همراهی نخبگانِ اقشار مختلف در اعتراض‌های مسالمت‌آمیز و اعتراض بدون خشونت ، نظام دو راه بیشتر نخواهد داشت؛ یا با حذف نخبگان در این راه‌ها به بن بست خواهد رسید، یا برای بقا تسلیم اعتراضات خواهد شد.
بازدید : 18 بار | نوشته شده در 2022-11-15
یا به تشکیلات دروغ می پیوندید، یا یک مخالف سیاسی محسوب می شوید
وقتی در مرداد ۱۳۶۰ اعلام شد: «جاسوسی برای حفظ اسلام و برای حفظ نفوس مسلمین واجب است، دروغ گفتن هم واجب است، شرب خمر هم واجب است...» اتوماتیک جرقه ای زده شد که ادامه‌ش کماکان در کشور آتش افروزی می‌کند.
بازدید : 28 بار | نوشته شده در 2022-10-21
آلودگی ایدئولوژیک
در عصر حاضر آلودگی‌های مختلفی گریبان بشر را گرفته است، شاید مصطلح‌ترین‌شان آلودگی هوا، آلودگی صوتی و آلودگی آب باشد. اما من می‌خواهم راجع به آلودگی دیگری صحبت کنم که سالهاست گریبانگیر ماست؛ آلودگی ایدئولوژیک .
بازدید : 22 بار | نوشته شده در 2022-10-06
نظام مقدس!
اگر نظام قرار است مقدس باشد، ابتدا باید اسلامی باشد. ...
بازدید : 23 بار | نوشته شده در 2022-10-01
آقا دولت مال مردم است...
آقاي محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران. شما در يك نشست خبري يا مصاحبه سخناني راجع به حمايت از هنرمند و آثار هنري خاص، تبعيض بين هنرمندان و تعلق دولت و حكومت به قشري خاص بيان كرديد.
بازدید : 21 بار | نوشته شده در 2022-08-23
واکنش مقدس
پیرامون بیانیه فرهنگستان هنر برای فیلم عنکبوت مقدس
بازدید : 130 بار | نوشته شده در 2022-06-03
خاطره ای از مجلس شورای اسلامی
به انگیزه واکنش های نمایندگان مجلس به قتل های ناموسی
بازدید : 123 بار | نوشته شده در 2022-02-08
من ایرانی‌م؛ مرگ کسب و کار من است.
من ایرانی‌م؛ مرگ کسب و کار من است. من از «مصیبت» درآمد دارم. من «بحران» را به فرصت تبدیل می کنم. تخصص من گرفتن کره از آب است.
بازدید : 361 بار | نوشته شده در 2020-11-13
تسهیلات کرونا یا کاسبی کرونا
دولت فخیمه در برابر غرولندهای اهالی تئاتر اعلام کردند که شما رو چش ما جا دارید و ما برای شما و دیگر مشاغل آسیب دیده از کرونا تسهیلات کم بهره در نظر گرفتیم. هوررررا.... کلی تو بوق و کرنا شد و تو تلویزیون و رادیو جار زدن، اینور و اونور مصاحبه کردن که اروپا چیه! آمریکا چیه! اصلا کل دنیا چیه! ما خودمون کلی چیز هستیم و ال و بل و ... هیشکی مثل ما نمی تونه تسهیلات کرونایی بده. بیایید وام بگیرید با بهره کم! گفتیم وا! وام؟! وام که برگشت داره! گفتن پ نه پ! پول بدیم واسه خود خودتون باشه! همین که هست. زودتر بیاین تا تموم نشده!
بازدید : 362 بار | نوشته شده در 2020-08-04
دهنت رو ببند، بذار کارم رو بکنم!
می گن طرف نشسته کنار گود می گه لنگش کن! اگرم نشستیم گوی ومیدان رو بدیم به طرف و اگه قراره تماشا کنیم، با دهن بسته تماشا کنیم یا دهنمون رو باز کردیم برای تشویق طرف باشه که داره برای ما کشتی می گیره. از یه زاویه دیگه بهش نگاه کنیم.
بازدید : 439 بار | نوشته شده در 2020-07-28
حفره های دموکراسی
سالهاست معتقدم دموکراسی با این شیوه فعلی به دلیل باگهای زیاد، نسخه انسان امروزی نیست؛ یا باید باگهایش برطرف شود(که بسیار دشوار است چون ممکن است در برخی موارد خودش نقیض خودش شود و از درون نابود شود) یا باید مکتب دیگری را بنیانگذاری و جایگزین کرد...
بازدید : 387 بار | نوشته شده در 2020-06-28
پارادوکس در یک باور اسطوره‌ای-تاریخی؛ پیرشالیار
در سفر اخیر، با جاذبه جدید در غرب ایران آشنا شدم. کمی مانده به مرز ایران و عراق، در منطقه #اورامانات ، دهکده‌ای  با نام اورامان تخت وجود دارد که شهرتش را مدیون شخص یا مراسم یا نیایش‌گاهی به نام پیرشالیار است. شخصی احتمالی که صدها سال پیش در این دهکده می‌زیسته و در آرامستانی در جوار همان دهکده دفن شده که آرامگاه او محل زیارت زوار و علاقمندان اوست و یا آئین یا شاید نیایش‌گاهی کهن از دوره #زرتشت یا حتی #میترائیسم .
بازدید : 432 بار | نوشته شده در 2020-06-06
شارلاتانیسم بدتر از کرونا
این بخشی از هیبتی بود که وقتی اعضاء خانه تئاتر میومدن بسته های #نوروز را دریافت کنن از بچه‌های #خانه_تئاتر می دیدند، البته به جز اون گردنی. 
بازدید : 384 بار | نوشته شده در 2020-02-06
امید از ما سوای حق گسستم تا چه پیش آید
شرح تولد و مرگ تماشاخانه پارین از زبان بهزاد مرتضوی، مدیر تماشاخانه پارین: فکر تاسیس تماشاخانه خصوصی همواره از زمانی که تئاتر را به عنوان رشته اصلی خودم انتخاب کردم ذهنم را قلقلک می داد. اما چون همواره نگاهم متوجه مجموعه بزرگی چون تئاتر شهر بود همیشه آن را دست نیافتنی می پنداشتم. چند سال پیش بود که مطالبی راجع به «برادوی» و نحوه ایجاد «آف برادوی» و سرانجام «آف آف برادوی» خواندم و بر اساس آن طرح ذهنی ام را ویرایش کردم.
بازدید : 401 بار | نوشته شده در 2013-08-01
دکتر مهندس سرهنگ...
این یادداشت به صورت محاوره نوشته شده است.
بازدید : 441 بار | نوشته شده در 1398-09-01
1234